Пт, 19.04.24, 4.37 AM
Сопілкар
Головна сторінка | Гайдамаки - для спілкування | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форума · Пошук · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
для спілкування » Журнал "Сопілкар" » про гурти та виконавців, що використовують сопілку » Гайдамаки (український рок-гурт)
Гайдамаки
sopilkaДата: Вт, 13.12.11, 9.03 PM | Повідомлення # 1
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлення: 44
Статус: Offline
Зі Всесвітнього Довідника Скарбів Націй (The World Wide Reference Book of The Nation’s Treasures, Europeana, 2008, the virtual edition):

“ГАЙДАМАКИ Музична формація України, що мислить по-європейськи. Має власне альтернативне обличчя, живу основу українського фольку, чіткий соціальний меседж, що формує команда освічених музикантів високого рівня. Інтелектуальна етно-система, що є світовим прикладом яскравої rock та world music культури, синтезом сучасного року, дабу, панку і ска, глибинних скарбів української та балканської музики. Гурт, сформований у часи глобальних історичних змін та становлення української національної свідомості. Вийшов з андеграунду, але не у вітчизняну музичну еліту та закордонну діаспору – їм аплодує Європа. Її гайдамацька аудиторія зросла від перехожих на вулицях Берліну до багатотисячних майданчиків найбільших фестивалів світу: Lowlands, Sziget, Mundial, Przystanek Woodstock. Альбоми гурту виходять в Україні, Англії, Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині на одному з чотирьох мейджорів ЕМІ та на найкращому лейблі світу за версією WOMEX – німецькому рекордингу Eastblok. Концертна діяльність поєднує Чорне море та Норвезьке, країни балтійські та романо-германські, розуми та ідеї людей усього світу.”



НАРОДЖЕННЯ

Ідеологія, стиль та склад ГАЙДАМАКІВ почали формуватися в Києві у лютому 1993 року, коли до місцевого андеграундного рок-гурту Актус (за участю барабанщикa Руслана Овраса та бас-гітариста Володимира Шерстюка) приєднався Олександр Ярмола і цілком перевернув його світогляд. Олександр мав досвід співу у хорових народних колективах, грав на сопілці та українських перкусіях. На чолі з прогресивним фронтменом вийшов альбом Ранок з помітним впливом ірландського мелосу.

У 1995 група стала лауреатом фестивалю Червона рута, а через рік знову змінила стиль, запросивши акордеоніста Івана Леньо. Музиканти звернулися до звуків реггі, ска та панку по свіжу альтернативу і крізь мікс, створений з різних культур, презентували власний музичний стиль з елементами української народної музики. Крім звучання, гурт привабив політичний ефект згаданих жанрів у суспільстві, ідея того, що через музику можливі значущі соціальні зміни. Гастролюючи Європою, група записала альбом No One Comprehends, що у 1998 році видав варшавський лейбл КОКА.

ТРАНСФОРМАЦІЯ

Музиканти отримали цікаву пропозицію – їх помітив потужний британський рекординг ЕМІ. Відбулася історична зміна назви гурту «Актус» на «ГАЙДАМАКИ» на честь учасників Гайдамаччини (селянської повстанської революції в Україні ХVІІІ-го століття проти репресивної зовнішньої окупації). Єдино правильна назва поєднала музику гурту з ідеями свободи та справедливості, встановила ще тісніший зв’язок із власною культурою та дала поштовх новому етапу. Укладений з ГАЙДАМАКАМИ договір став першим контрактом ЕМІ в Україні, і у 2001 році світ побачив однойменний альбом. Це була музика нового тисячоліття.

ГАЙДАМАКИ та БОГУСЛАВ

Нова назва, новий підхід, нові можливості. У групі з’явився новий учасник – гітарист Олександр Дем’яненко, майстер гри на домрі та мандаліні. Крім виступу на сольних концертах ГАЙДАМАКИ отримали запрошення від європейських фестивалів: Pohoda festival (2001, 2002, Тренчин, Словаччина), Viljandi Folk, Parismuusika festival (2003, Вільянді, Естонія), Litomerzickyj Korzen (2002, 2003, Літомерж, Чехія).

Режисер Віктор Придувалов відзняв для групи перший відеокліп на пісню Полісся, йшла робота над другим альбомом. Якщо у записі Гайдамаків брали участь винятковий цимбаліст Віталій Панцьо та кобзар Тарас Компаніченко, трубач Євген Гориславський та лірник Олексій Кабанов, то до другого альбому Богуслав долучилася ще одна низка кращих українських музик. У пісні Легенда альбома Богуслав чути унікальні звуки бандури українського фрістайлового бандуриста Романа Гринькова, всесвітньо знаного за роботами з Andreas Vollenweider та Al Di Meola. З Нью-Йорку спеціально для запису альбому приїхав відомий бандурист-гітарист Юрій Фединський, а український автентичний хор Божичі виконав бек-вокал. У роботі над альбомом група ще більше поринула в українські народні співи у пошуках ідей, матеріалу та фактури. Богуслав вийшов у квітні 2004 року. За кілька місяців режисер Олесь Санін створив відео на пісню, що дала назву альбому.

РЕВОЛЮЦІЯ та WOODSTOCK

Тур Словаччиною з групою Asian Dub Foundation, Чехією, Румунією та Естонією, участь у фестивалі Оrkiestra Swjatecznej Pomocy (2004, Стальова Воля, Варшава, Польща), у вітчизняних фестивалях Шешори, Mazepa Fest, Рок Екзистенція… Восени на зміну тромбоністу Руслану Трочинському і даб-майстру Владу Гримальському до гурту прийшли перкусійник Сергій Браварнюк і трубач Євген Дідик. У морозні дні боротьби за демократію на головному плацу країни ГАЙДАМАКИ грали на підтримку «людей Майдану». Вибухова енергія правдивих «Воїнів Світла» щодня зігрівала та надихала близько 500 тисяч українських патріотів.

Новий 2005 рік група розпочала насиченим туром Польщею, де зіграла більше 30 концертів, 12 з яких – у січні. ГАЙДАМАКИ виступили на сцені Країни Мрій (2005, Київ, Україна) та інших українських фестивалів. Завдяки ГАЙДАМАКАМ Україна вперше була представлена на найбільшій сцені Європи – музиканти стали гостями прайм-тайму на головній сцені та хедлайнерами на фольковій сцені знаменитого фестивалю Przystanek Woodstock (2005, Костжин на Одері, Польща). За текстами рев’ю цієї події кількість прихильників українського фольку у прочитанні ГАЙДАМАКІВ чимало збільшилася. Групу номінували на премію Woodstock у конкурсі Plebiscyt Zlotego Baczka.

ПЕРВЕРЗІЯ

Записана у розпал Помаранчевої революції пісня Листопад започаткувала третій альбом гурту Перверзія, що побачив світ рівно через рік. У записі альбому взяли участь геніальний автентичний скрипаль Василь Гекер, один з адептів народної контрабасової гри Юрій Барбенюк, цимбалісти Іван Кавацюк та Володимир Польовчик. Вже за місяць у січні 2006 ГАЙДАМАКИ підписали контракт з німецьким рекордингом EastBlock Music і новий альбом був перевиданий у Німеччині під назвою Ukraine Calling.

Цей реліз став знаковим для групи. Популярність ГАЙДАМАКІВ у Європі почала миттєво зростати. Завдяки співпраці з концертною агенцією Agents4music, а пізніше La Candella один за одним йшли перші тривалі тури, презентації та інтерв’ю на серйозних європейських телеканалах, пропозиції, запрошення, захоплені відгуки. За декілька тижнів після виходу альбому гурт опинився на сьомому місці європейського хіт-параду співів світу World Musics Chart Europe. Тим часом пісня З-за нашов стодолов потрапила до плей-лісту Charley Gillett – одного з ключових радіо-ведучих та ведучих BBC у царині world music. Його програма The Sound of the World транслюється в усьому світі. У жовтні 2006 року завдяки Ukraine Calling німецький лейбл EastBlok Music увійшов у двадцятку кращих лейблів світу Top Label Award winners for 2006 за версією найбільшої міжнародної музичної експозиції WOMEX. На церемонії ногородження у Севільї, Іспанія, були присутні і самі творці високо оціненого продукту.

Ukraine Calling або Перверзія чималою мірою взяла натхнення від сучасного письменника-постмодерніста Юрія Андруховича. Саме йому ГАЙДАМАКИ присвятили своє творіння. Протягом 2007 року крім сольних концертів в Україні та інших країнах Європи гурт виступив на фестивалях Amsterdam Roots Fest (Амстердам, Нідерланди), Mundial (Тільбург, Нідерланди), Musicas do Mundo (Сінес, Португалія), на концертах великої культурної експедиції Linz Europe Tour (Ізмаїл-Вилково, Україна) засновника альпійського року Губерта фон Гойзерна у рамках проекту ЄС The European Capital of Culture. Цього ж року гурт відзняв два відео до пісень Кохання та Божественна тромпіта з режисером Тарасом Хімичем.

КОБЗАР

Студія високо в горах, унікальне аналогове обладнання, високі моральні принципи та професійні якості його власника... Це були ідеальні умови накопичення нового матеріалу. Вишукана робота Cezary Borowski на DR-Studio (Вісла, Польща) та зведення і мастеринг знаменитих даб-майстрів Mario Aktivator та Jarek Smok на студії AS One креативно завершили свіжий альбом формації. Реліз Кобзаря відбувся навесні 2008, поєднав у собі реп, рок, даб, реггі, ска та багате автентичне звучання бандури Івана Ткаленка, авторську лірику та козацькі пісні, спів донечки Івана Леньо в Маланці та соціально-політичний дух Message.

Саме на Message під час запису на DR-Studio з лідером поляків Pidzama Porno Krysztof Grabowsky та альтернативним дуетом Reggaenerator і Pablopavo з групи Vavamuffin було створено атмосферне відео за задумом Тараса Хімича. Пізніше народилося ще три відеороботи: 4 двори режисера Антона Комяхова, Роса та Ефір Віктора Придувалова. Анімаційний фільм на пісню Маланка виробництва керівника дитячої студії Червоний собака Сергія Мельниченка був визнаний кращим у номінації Конкурс талантів Мініаніма українського кінофестивалю Відкрита ніч. Дубль 12 та власником нагороди глядацьких симпатій ІІІ Міжнародного фестивалю незалежного кіно КіноЛев-2008.

Тур на підтримку Кобзаря західною Європою охопив 8 країн: Бельгію, Польшу, Австрію, Швейцарію, Нідерланди, сім концертів у Німеччині, перші концерти у Швеції та Данії. Після українського релізу альбом презентували у Берліні на лейблі EastBlock Music. «Кобзар – це наші думи і наші оповідання, про наше життя. Воно таке саме подорожуюче і таке саме незахищене ніким крім власних ангелів, як і в пересічного українського кобзаря часів Гайдамаччини”, – коментував альбом Олександр Ярмола. Завершив європейський тур сольний концерт ГАЙДАМАКІВ у Міжнародному Центрі Культури та Мистецтв Жовтневий Палац (Київ, Україна) 7 березня 2008 року. Журналісти міжнародного музичного журналу B EAST Mag та франко-німецької телекомпанії ARTE, що транслює передачі про яскраві явища у сфері культури та мистецтва на території усієї Європи, спеціально приїхали в Україну, щоб стати свідками цієї події.

Концерт став потужним культурним вибухом. У цей вечір ГАЙДАМАКИ створили прецендент – вперше вітчизняна група фолькового спрямування, що вийшла з андеграунду і творить поза межами масової культури викликала подібний ажіотаж. Про подію розповіли усі провідні вітчизняні мас-медіа. За словами українських музикантів, відбувся поштовх, що вивів музику такого гатунку на новий рівень сприйняття як слухачами, так і самими музикантами. Великий сольний концерт ГАЙДАМАКІВ у центрі української столиці на підтримку четвертого альбому Кобзар дійсно став історичним.

LOWLANDS та VOO VOO

Концертуючи Європою, ГАЙДАМАКИ стали хедлайнером грандіозного музичного дійства Ander Art (2008, Мюнхен, Німеччина), хедлайнером дня на одному з масштабниих клубних фестивалів Угорщини – Hangfoglalas Soundquest Festival (2008, Будапешт, Угорщина). Гурт виступив на Lowlands (2008, Біддінхайзен, Голландія) – одному з 10 найбільших фестивалів світу. Пізніше, у жовтні, ГАЙДАМАКИ закривали кожен з 10 днів Українського Тижня (2008, Rust, Німеччина) – фестивалю української культури у найбільшому європейському парку розваг Europa Park.

19 липня на фестивалі Strefa Inne Brzmienia (2008, Люблін, Польща) ГАЙДАМАКИ презентували спільний проект з легендарним польським гуртом Vоо Vоо. Це відбулося рівно через рік після знайомства на перетині польсько-українського кордону під час концерту Європейський Міст - Кордон 803 (2007, Угринів-Долгобичів, Україна-Польща). Vоо Vоо стали метафізичним фундаментом, на якому ГАЙДАМАКИ побудували свою гру, створивши неймовірну музичну суміш. За словами грандів польської інтелектуальної музики, що мають більше 30-ти альбомів, співпраця з ГАЙДАМАКАМИ розбудила в них бажання краще пізнати свою власну культуру. Ініціатором створення спільної програми став Войцех Ваґлєвський, лідер Vоо Vоo. Музику ГАЙДАМАКІВ він назвав геніальною, а ГАЙДАМАКИ визнали за честь працювати з Vоо Vоо.

КОЗАК-РОК

Наприкінці листопада 2008 року спеціально для роботи з ГАЙДАМАКАМИ в Україну приїхав відомий у Європі німецький продюсер live-show Kader Kesek. Протягом літніх репетицій в Europa Park на сцені Українського тижня, 6-ти днів зустрічей під час турів Польщею та Естонією і 5-ти днів цілодобових репетицій у Києві ГАЙДАМАКИ і Kader Kesek побудували концертне шоу світового зразка. Гурт залунав потужніше, додалося динаміки, колориту, чітко розставлені акценти вивели його на якісно новий рівень. Зміни сформували влучне визначення оновленій музиці – «козак-рок». У ніч після останньої репетиції музиканти вже летіли виступати в Голландію.

Тієї зими шоу побачив Kustendorf Film & Music Festival (2009, Кустендорф, Сербія) – фестиваль культового режисера Еміра Кустуріци, EuroSonic Noorderslag (2009, Гронінген, Голландія) – однин з найбільших світових експо популярної музики, 59-й міжнародний кінофестиваль Berlinale (2009, Берлін, Німеччина), клуби Австрії, Німеччини, Голландії. Це були перші концерти за участю молодого тромбоніста Олександра Чаркіна. Навесні ГАЙДАМАКИ записали спільну пісню з польським треш-метал гуртом Rootwater, додавши до складних рифів «важковиків» специфічного слов’янського шаленства. Відбулася низка концертів у Європі та презентація нового відео, присвяченого річниці аварії на ЧАЕС. 26 квітня кліп на пісню Мені здається з альбому Кобзар, знятий Сергієм Волковим у Чорнобилі та безлюдній Прип’яті з використанням вражаючих архівних матеріалів, показали десятки національних та регіональних відео- і телеканалів.

SZIGET та ДЖАЗ-КОКТЕБЕЛЬ

З травня до вересня безперервно тривали концерти літнього сезону ГАЙДАМАКІВ. «Козак-рок» почули фестивалі Stare Misto (2009, Львів, Україна) та влаштований італійським радіо Volxsfesta (2009, Больцано, Італія) у південних Альпах. ГАЙДАМАКИ виступили в Австрії на фінальному концерті культурної експедиції Linz Europe Tour (2009, Лінц, Австрія) засновника альпійського року Губерта фон Гойзерна. Vj-майстри із Сербії Желько Сердаревич та Драган Мілеусніч створили для ГАЙДАМАКІВ креативний відеоряд, без якого не обійшовся жоден масштабний концерт. Дизайнер Олеся Теліженко завершила оригінальні костюми.

Проект з Voo Voo став хедлайнером фестивалю Inne Brzmienia (2009, Люблін, Польща), де його було презентовано рік тому, успішно пролунав на фестивалі Wegorzewo Eko Union Rock (2009, Вегоржево, Польща) та у низці клубних концертів. Виступи з грандами польської музики презентували спільний альбом VooVoo & Haydamaky, виданий 4 червня найбільшим у Польщі медіа-концерном Аgora. Альбом у вигляді книжки став першим із серії престижних платівок авторського проекту Inne Brzmienia відомого польського креатора мистецтва та менеджера Voo Voo Мірка Ольшувки. Платівка була презентована у Варшаві на урочистому святкуванні ювілею Аgora. Її перший тираж розійшовся за два тижні.

В кінці липня ГАЙДАМАКИ зіграли на FelSziget Peninsula Festival (2009, Тиргу-Муреш, Румунія), а через пару тижнів – на Головній сцені найбільшого та найпопулярнішого у Центральній та Східній Європі фестивалю Sziget (2009, Будапешт, Угорщина). Перший в історії виступ ГАЙДАМАКІВ, гурту з України, на світовій сцені такого значення і масштабу став подією для українського шоу-бізнесу та ще більше сколихнув європейський. Після Угорщини ГАЙДАМАКИ відіграли на одній з чотирьох сцен величезного фестивалю Huntenpop (2009, Варселдер, Голландія). У проекті з Voo Voo гурт став хедлайнером другого дня фестивалю Джаз Коктебель (2009, Коктебель, Крим, Україна) – це був яскравий, насичений тригодинний концерт, презентація спільного альбому в Україні. На барабанах ГАЙДАМАКІВ уперше грав Сергій Борисенко.

КАНАДА і BALKANFEST

Так само вперше за історію гурту ГАЙДАМАКИ перетнули океан. Подорож у Канаду дуже вплинула на музикантів, вразила, шокувала, розширила світогляд. Успішно пройшли концерти у найбільших містах Північної Америки – Едмонтоні, Вінніпезі та Саскатоні. Там, на відстані 8 000 км від України, пісні ГАЙДАМАКІВ знали на пам’ять. Варто було взяти дві ноти, і зал шаленів, закінчити пісню – і підіймався шквал аплодисментів. Гурт став хедлайнером найбільшого українського фестивалю Північної Америки Toronto Ukrainian Festival (2009, Торонто, Канада), що, як і європейський Sziget з ГАЙДАМАКАМИ на Main Stage, зібрав близько 400 000 людей. Це були останні концерти за участю барабанщика Руслана Овраса. Свіжа кров – Сергій Борисенко – остаточно увійшов до складу команди. По поверненню відбулися концерти у Польщі, Чехії, Німеччині, виступи українськими містами у програмі фестивалю Рок Січ (2009, Україна).

5 грудня на ГАЙДАМАКІВ чекав Палац спорту – найбільший концертний зал України, де відбувався фестиваль балканської музики Balkanfest (2009, Київ, Україна). Великий зал та по-європейськи масштабна подія допомогли гурту продемонструвати свій рівень та потенціал саме в Україні – шоу, яке влаштували ГАЙДАМАКИ, побачило кілька тисяч українців. Фестиваль завершила пісня Bubamara Еміра Кустуріци та The No Smoking Orchestra, виконана разом з ГАЙДАМАКАМИ і лідером Gogol Bordello. Виконавці влаштували на сцені Палацу масове феєричне танцювальне дійство із глядачами та музикантами.

ДИНАМІКА

З початком 2010 року відбулися перші концерти ГАЙДАМАКІВ в Росії. Гурт зібрав два повних зали у місті Сургут – нафтовидобувній столиці країни. Тут було презентовано кілька пісень з майбутнього альбому, матеріал для якого вже повністю готовий та чекає запису і видання. Cьогодні гурт готується і до низки інших вагомих подій, що продовжать визначний етап у творчій біографії ГАЙДАМАКІВ.

Олександр Ярмола - спів, сопілка, лірика
Іван Леньо - акордеон, цимбали, міді, спів
Сергій Борисенко - ударні
Володимир Шерстюк - бас, дримба
Олександр (Дем) Дем'яненко - гітара, мандоліна
Сергій Соловій - труба
Олександр (Чарка) Чаркін - тромбон

узято з офіційного сайту http://haydamaky.com/ua/history.php
Youtube гурту ГАЙДАМАКИ http://www.youtube.com/vovi2005/
 
для спілкування » Журнал "Сопілкар" » про гурти та виконавців, що використовують сопілку » Гайдамаки (український рок-гурт)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Меню сайту
Форма входу
Друзі сайту
Статистика
Copyright MyCorp © 2024