Чт, 25.04.24, 8.18 AM
Сопілкар
Головна сторінка | питання про сопілку - для спілкування | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форума · Пошук · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
для спілкування » для сопілкарів і сопілкарок » для тих, хто навчається і грає » питання про сопілку
питання про сопілку
іванДата: Пт, 03.04.09, 2.31 PM | Повідомлення # 1
Група: захожане





Я сопілки немаю, але цікавлюся трохи smile

Я трохи розумію що таке тінвісл і на перший погляд мені здалося що ці інструменти мають бути дуже схожі. Це так?

Сопілки бувають низькі?

Як я правильно розумію, історичні народні інструменти — не хроматичні?

"Класичний" варіант — хроматичний, 8 дирочок?

 
ДуховнаЛюдинаДата: Пт, 03.04.09, 5.59 PM | Повідомлення # 2
Композитор
Група: Администраторы
Повідомлення: 7
Статус: Offline
6 дирочок також простоватий звичайний!
 
sopilkaДата: Пт, 03.04.09, 6.19 PM | Повідомлення # 3
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлення: 44
Статус: Offline
Класичний варіант - 6 дірочок. Хроматична на 10 дірочок - це вже новий інструмент, адаптований. Є низькі сопілки - альт, тенор, бас, а також можливі варіації між ними (до# ре# тощо).
А також, у багатьох народів є музичні інструменти схожі на нашу сопілку...
 
іванДата: Пт, 03.04.09, 11.56 PM | Повідомлення # 4
Група: захожане





О, дякую за відповіді smile

А десь в інтернетах можна послухати їх? Бас особливо цікаво...

 
sopilkaДата: Сб, 04.04.09, 12.52 PM | Повідомлення # 5
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлення: 44
Статус: Offline
Наскільки я знаю - бас-сопілка дуже рідкий інструмент. Їх всього кілька в Україні. Отож якщо вам пощастить знайти запис - поділитесь з нами )). А запис альт, тенор - я думаю скоро зроблю запис цих інструментів. тоді послухаєте
 
AbiturientДата: Вс, 12.04.09, 10.37 PM | Повідомлення # 6
Сопілкар
Група: Администраторы
Повідомлення: 56
Статус: Offline
Таде!
Басова сопілка зовсім не рідкісний інструмент - ось вдома кілька (штук з 5) маю.
Тенори, альти у магазинах бачив, не кажучи про звичну нам сопрано, яка чи не у кожному муз.магазині є :-)
Правда от сопраніно (маленька сопілочка) не бачив у продажі (бо, мабуть, не цікавився), зато і таку маю вдома :-р

Не знаю, чи варто давати приклад звуків кожної сопілки з родини - це просто нижчі/вища від сопрано.

Але якщо дуже попросите - оцифрую з плівки запис квартету професійних сопілкарів (серед них, зокрема, Роман Євстахович Дверій - автор школи гри на сопілці - http://sopilka.ho.ua ) , які грають на сімействі сопілок (от там якраз можна відчути дзвінкість/яскравість/глибину кожного інструмента)...

---------------------------------------------
Додано (12.04.09, 11.37 Pm)
---------------------------------------------
Прошу вибачення, це не квартет, а квінтет (тоді склад помінявся і замість Нестора Сороки грають Валентина та Божена Корчинські).

Квінтет сопілкарів
«...голосом ніжним тонкої сопілки»
До першого альбому Львівського сопілкового квінтету увійшла українська інструментальна музика XVII-XX ст. та твори західно-європейських композиторів різних епох.

Виконавці: Роман Дверій, Валентина Корчинська, Божена Корчинська, Богдан Порада, Мирослав Корчинський.

Використовуються сопілки: бас in F, тенор in C, альти in F та in G, сопрано in C, piccolo in F та in G.

Сторона І
1. М.Ділецький - Поліфонічна сюїта.
2. М.Лисенко - Гумореска.
3. В.Барвінський - Веснянка і Дощик.
4. В.Косенко - Казка і Полька.
5. М.Дидинський - Полька-шумка та Полька-фраїрка.
6. Невідомий автор XVII ст - Партесний концерт.
7. І.Вимер - Фантазія на лемківську тему.

Сторона ІІ
1. М.Корчинський - Сюїта.
2. М.Леонтович - Прелюд і танець русалок.
3. А.Александров, М.Корчинський - Дуда.
4. Ст.Людкевич - Квочка.
5. - Лужинський полонез.
6. Я.Ганус - Три малі медитації на старочеські хорали.
7. Г.-Ф.Телеман - Allegro.

Завантажити можете з того ж таки сайту http://sopilka.ho.ua , а якщо точніше, з http://sopilka.ho.ua/quintett.htm . Записи 15-ти річної давності, а, може, й більшої, бо сама касета у 1994 вийшла.

 
UkrainiansunshineДата: Чт, 16.04.09, 1.13 PM | Повідомлення # 7
Бас
Група: прихожане
Повідомлення: 2
Статус: Offline
Привіт усім!
У мене величезна мрія навчитися грати на сопілці.... тим паче сьогодні у мене радість!!!!! Мій друг з Німеччини надіслав мені сопілку.....Згідно з книгою -самовчителем це альт сопілка-у ній 7 дірочок....Тепер я думаю, чи зможу я навчитися грати. Виглядає не так просто. Але цього літа хочу постаратися навчитися.... після екзаменів! smile
У мене ось питання-чи важко навчитися грати на альт сопілці?
Дякую!!!!
 
sopilkaДата: Чт, 16.04.09, 8.57 PM | Повідомлення # 8
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлення: 44
Статус: Offline
Альт складніше так як дірочки більше і знаходяться на більшій відстані. Тому якщо у вас короткі пальці - вам буде навчитись складніше. Іще альт потребує більше повітря. А у всьому іншому... Отож нічого складного
 
UkrainiansunshineДата: Чт, 16.04.09, 11.43 PM | Повідомлення # 9
Бас
Група: прихожане
Повідомлення: 2
Статус: Offline
Дякую за відповідь! Так, ви маєте рацію, грати на цій сопілці не так вже легко (пальці в мене не довгі), але я не збираюся зупинятися на пів дорозі.....
Сьогодні натрапила на англомовний вебсайт, де можна навчитися грі на сопілці (на англійській це "recorder"). Можливо, комусь він буде корисний:

http://www.starplaymusic.com/teachers.php?id=8

Сообщение отредактировал Ukrainiansunshine - Чт, 16.04.09, 11.51 PM
 
КришкаДата: Чт, 03.02.11, 8.53 PM | Повідомлення # 10
Прима
Група: Проверенные
Повідомлення: 6
Статус: Offline
скажіть, яка приблизна ціна бас-сопілок?
і чому вони так мало використовуються?
 
sopilkaДата: Пт, 04.02.11, 4.33 PM | Повідомлення # 11
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлення: 44
Статус: Offline
Одне можу сказати точно - ці два питання пов'язані між собою.
Щоб виготовити бас - необхідне спеціальне свердло. Робити таке свердло необхідно на замовлення. Складність ще й у тому, що інструмент має бути розбірним.
Щодо ціни - то вона може сягати 1500 грн., и вище.
Використовується бас, як правило, в ансамблі з іншими сопілками. Звук у баса глухий. І взагалі, бас-сопілка, це далеко не кращий "бас". Це більше екзотика. Ви повинні зрозуміти, навіщо вам потрібен бас.
 
КришкаДата: Сб, 05.02.11, 9.04 AM | Повідомлення # 12
Прима
Група: Проверенные
Повідомлення: 6
Статус: Offline
насправді я не хочу його купляти. він у мене є.. але про нього я знаю дуже мало і тому запитуюсь.
а за ціну питаюсь, тому що хочу продати його.
 
ВиталийДата: Вт, 12.04.11, 2.09 AM | Повідомлення # 13
Сопілкар
Група: Администраторы
Повідомлення: 6
Статус: Offline
Цитата від Abiturient:
Таде!
Басова сопілка зовсім не рідкісний інструмент - ось вдома кілька (штук з 5) маю.

Abiturient,
У Мирослава Корчинського і Дверія я бачив той бас (Фа мажор), він з конічним каналом (як у блокфлейти) і нестандартною аплікатурою. Його вже сопілковим складно назвати, навіть тембр трохи інший.
І це вони мені казали, що в Україні таких басів 2 (чи 3 - не пам"ятаю).
Якого строю Ваші 5 басів? Який внутрішній канал? Чи зберігається сопілкова аплікатура в них і який діапазон?
За розрахунками циліндричний Фа мажорний бас сягатиме довжини до 1 м. Як при цьому реалізована велика відстань між отворами для виконавця (на До мажорному басі (по-Вашому - тенорі)) далеко не кожна людина зможе закрити отвори)? І скажіть, будь ласка, хто виготовитель цих інструментів.
Щоб можна було зробити висновок, що це дійсно компетентні баси і що їх усюди повно:)
Але якщо мається на увазі До мажорний бас, то він випускався серійно, хоча і в набагато меншій кількості, ніж, скажімо, сопрано.
 
AbiturientДата: Пт, 15.04.11, 10.08 AM | Повідомлення # 14
Сопілкар
Група: Администраторы
Повідомлення: 56
Статус: Offline
Це я спочатку писав про фабричний бас в до.

Трішки плутанина виходить... (перечитав свій же коментар і посміявся - до редагування про фабричний писав, при редагуванні дописав згідно поділу даного квінтету). Прошу вибачення.

 
КришкаДата: Пт, 13.05.11, 3.02 PM | Повідомлення # 15
Прима
Група: Проверенные
Повідомлення: 6
Статус: Offline
скажіть, де і за скільки я б змогла продати сопілку бас, стрій "до", 84 року випуску?
 
для спілкування » для сопілкарів і сопілкарок » для тих, хто навчається і грає » питання про сопілку
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Меню сайту
Форма входу
Друзі сайту
Статистика
Copyright MyCorp © 2024